Oceń sprzedawcę PGE

12345

Ocena 2.2/5 (199 głosy/ów)

PGE Taryfa B21, B22, B23

Polska Grupa Energetyczna obsługuje także klientów przyłączonych do sieci SN na terenie OSD PGE Dystrybucja oraz całej reszty kraju. Poniżej krótki opis najbardziej popularnych grup taryfowych:

 

PGE taryfa B21

Prosta taryfa ze stałą stawką za MWh w ciągu doby. Tak jak wszystkie taryfy jednostrefowe są jendą z najbardziej popularnych form rozliczania za pobraną energię elektryczną dal przedsiębiorców.

 

PGE taryfa B22

Droższa energia elektrycza w zależności od pory roku występuje w godzinach między 8 rano a 11 (szczytowa) oraz między okolicami godziny 18 a 21 - w zależności od pory roku. Reszta godzin zalicza się do strefy pozaszczytowej. Szczegółowe godziny są ustale przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego

 

PGE taryfa B23

Trójstrefowy podział doby. W przypadku odbiorców średniego napięcia duża część firm produkcyjnych z dobrym prolilem zużycia energii gdzie w dużej mierze zużycie odbywa się w czasie obowiązywania najniższych stawek za energię elektryczną (najczęściej mięczy godzinami 13 a 19 oraz 21 a 7 rano) wychodzi na tym rozwiązaniu najlepiej. Wybór tej opcji najelpiej poprzedzić dokładną analizą profilu zużycia energii w firmie.